Periyodik Bakım

Aracınızın model ve model yılına göre 10.000 - 15.000 km’ de bir kez motor yağ bakımı yani periyodik bakım yaptırmanız gerekir.


Aracınızın periyodik bakımında motor yağı ve yağ filtresi değişimi yapılır. Hava ve polen filtreleriniz kontrol edilir. Gerek görüldüğü takdirde değiştirilir. Periyodik bakımı kapsamında aracının aşağıda liste halinde belirtilen noktaları kontrol edilir. Yapılan bu kontrol sonuçları size yazılı ve sözlü olarak bildirilir.


HB Oto Servis, aracınızın bakım ve onarımında sizden onay almadan işleme başlamaz. Yapılan tüm bakım işlemleri 4077 sayılı tüketici koruma kanunu kapsamında garantili ve yazılıdır. Periyodik bakımda, marka üreticisinin tavsiye ettiği viskozite değerlerine uygun motor yağı kullanır.


Aracınızın periyodik bakım kilometresi dolmasa bile her yıl bir kere motor yağı değiştirmelidir. Bunun nedeni, motor yağının viskozite özelliğinin zaman içerisinde kaybolmasıdır. Böyle bir durumda motor yağınız yüzeye tutunma görevini yerine getiremez. Motor içerisindeki metal sürtünmelerinden dolayı çok ciddi tamir masraflarıyla karşılaşırsınız.